Pihenjen, kapcsolódjon ki, töltődjön fel a legkedvezőbb árakon!

Egy kellemes wellness hétvége zöldövezetben? Egy borkóstolással egybekötött hétvégi kirándulás? Egy hosszú pihentető wellness hétvége Hévízen, Bükfürdőn, vagy Zalakaroson? Március 15, Húsvét, Pünkösd, Október 23 netán az Ünnepek? Sok hazai szállásfoglaló portálon tud válogatni kedvére a hazai szállások akciós ajánlatai között. Ezek közül talán az egyik legjobb a Hungaryrooms.com . A portálon rengeteg szálloda, panzió, wellness hotel akciós illetve wellness ajánlatai találhatóak. A szállodák által összeállított programcsomagok révén a szálláson felül akár az étkezést, wellness- és egyéb szolgáltatásokat is kedvezményes árakon veheti igénybe.

Azonban mit is takar ez a napjainkban nagyon népszerű wellness szó:

A wellness szó, amely a well being és a wholeness szavakból képzett mozaikszó, napjainkban egyre inkább elterjedté válik. Szinte mindenkinek a fejében kialakult legalább egy homályos kép arról, hogy mit is takar a wellness fogalom.

A wellness fogalma alatt ma Magyarországon a legtöbben kezelések egy csoportját értik, amelyet a wellness központokban és szállodákban érhetnek el. A wellness központok által kínált szolgáltatások sok ponton érintkeznek a hagyományos gyógyhelyi kúrák kezeléseivel. Itt néhány olyat sorolunk fel, amelyek általában csak a wellness központokban és -szállodákban, illetve a gyógyfürdők wellness részlegeiben elérhetőek: akupresszúra, aromaterápia, szauna, masszázs, aquarobic.

 

A wellness, mint életforma

Az általános jó közérzet, a teljes testi és lelki kiegyensúlyozottság programja. A mai kor embere számára kialakított reform-életforma, amely magában foglalja a fittséget és a testi, lelki, szellemi egészséget, ugyanakkor azoknál jóval többet jelent. Míg a testi egészség a betegségmentes fizikai állapot, addig a fittség megnövekedett teljesítőképességet jelez, mely kihat a mindennapi munkavégzésre. A wellness tehát nemcsak a testi, de a lelki, érzelmi, szellemi teljesítő- és tűrőképesség fokozódását jelenti, és fizikális vonatkozása mellett a tökéletes közérzethez nélkülözhetetlen mentális és pszichés faktorokat is tartalmazza.

Az ún. wellnessklubokban nemcsak intenzív testedzés végezhető, de a fizikális kimerültség nyomai is eltüntehetők a szakszerű izomlazító vagy vitalizáló masszázs, a szauna és a pezsgőfürdő kombinált alkalmazásával. Sőt, az ed?zés utáni könnyű étkezés is a wellness része. Egyes szakemberek szerint ez a jövő egyik gyors ütemben fejlődő szolgáltatási ágazata lehet. Annál is in?kább, mert az idegenforgalomra gyakorolt jótékony hatása - komoly szálloda ma már nem képzelhető el wellness-szolgáltatás nélkül - pontosan mérhető. A hazai gyógyfürdőkultúra is egyre inkább épít erre a jelenségre.

A wellness célja valójában az, hogy
  • tudományos eredményekre építő egészséges táplálkozással,
  • rendszeres, de nem megerőltető testedzéssel,
  • a pszichés állapot javításával
a szervezetet ellenállóbbá tegye a betegségekkel szemben. A wellness aktív (például sportok) és passzív (például szépségprogramok) elemeket egyaránt magában foglal.
 

Wellness kezelések

A wellness személyre szabott egészségmegőrző programok összessége, ill. bizonyos esetben gyógymódok gyógykezelések együttes alkalmazása. Lényegük, hogy a résztvevők kipihenjék a mindennapi stresszt és fáradtságot, testük és szellemük is megnyugodjon, feltöltődjön. A wellness részei lehetnek (torna, egészséges táplálkozás, úszás, fitnesz, masszázs stb.) beépülhet a hétköznapokba is, de leggyakrabban egy-egy szállodai kúra (4-5 nap vagy egy hét) alkalmával veszik igénybe ezeket a szolgáltatásokat.

A wellness-kúrák alapja az úszás, illetve a vízhez kapcsolódó tevékenységek, kezelések (vízi aerobic, vízi fitness, víz alatti masszázs stb.), a számtalan szauna (a hagyományos szaunától az infraszaunáig), a különféle masszázsok a gyógymasszázstól a thai masszázsig, valamint a jóga egyes fajtái. A wellness-kúrákhoz leggyakrabban hozzátartozik egy, vagy több sportlehetőség. Jól kapcsolhatók a szabadban vagy teremben végzett tevékenységek is. Mivel a wellness alapja az egészségmegőrzés és bizonyos esetekben a gyógyítás, ezért szervesen kapcsolódik hozzá az egészséges táplálkozás.

Wellness programok

Aerob edzés Az aerob edzés elősegíti szervezetünk állóképességének növelését. Az általános erőnlét karbantartása, a testi-lelki egyensúly elengedhetetlen feltétele. Rendszeres edzéssel leküzdhetők a civilizációs ártalmak és a stressz okozta betegségek. A tréninget ajánlott hetente minimum 3 alkalommal végezni. Alkalmanként 30-60 perc már tapasztalható javulást eredményezhet.

Aerob sportok Azok a sportágak tartoznak ide, amelyek a szív- és keringési rendszert fejlesztik. Az aerob sportok közé tartozik a gyaloglás, kocogás, országúti kerékpározás, úszás, és az egyéb, nem versenyszerűen űzött tevékenységek. Lényege, hogy a testmozgás közben a szervezet oxigén igényét a légzési és keringési rendszer biztosítani tudja, úgy, hogy nem keletkezik légszomj. A mozgás közben nem történik tejsavszaporodás, így nem alakul ki izomláz. A zsírégetés nem igényel túlterhelést.

Algapakolás Magas ásványi anyag tartalmú algakészítmények testen való alkalmazása. Segíti a bőr regenerálódását, ásványi anyag pótlását, az anyagcsere megfelelő működését. Némely algafélének antibakteriális hatása is van.

Bőrradír Apró szemcséket tartalmazó krém, mely alkalmazható arcon és az egész testfelületen is. Célja az elhalt hámsejtek eltávolítása.

Bioszauna A szaunában a hőmérséklet 40-60 °C, a levegő páratartalma 20-40%. Különböző kiegészítő terápiákkal együtt alkalmazzák, mint színterápia,illóolajok. Felüdíti a testet, ellazít, vagy élénkít.

BMI Body Mass Index, magyarul testtömeg-index. A testtömeg és a testmagasság alapján számított érték. Egysége: testsúly osztva a méterben mért magasság négyzetével. Megmutatja, hogy a személy ideális testsúllyal rendelkezik-e.

Body Wrapping A terápia lényege, hogy a testet méregtelenítő anyagokkal átitatott textillel tekerik be. Fő célja a szervezet méregtelenítése, de relaxációs és karcsúsító hatása is ismert.

Buchinger-Lützner léböjt kúra Méregtelenítő kúra, mely a fogyást is elősegíti. Lényege, hogy a kúra alatt szilárd táplálékot nem viszünk a szervezetbe, csak folyadékbevitel van. Ügyelni kell a megfelelő ásványi anyag és vitamin utánpótlásra. Időtartama általában 2 naptól 10 napig terjed.

Candida diéta A szervezetben lévő Candida gomba elszaporodása esetén alkalmazott diéta. Célja, hogy a Candiada egyensúly helyre álljon. Szénhidrát mentes étrend kialakítása elengedhetetlen, mivel a szénhidrát a gombák szaporodását elősegíti. Nem fogyaszthatók élesztővel készült ételek, és keményítőt tartalmazó ételek sem. A diéta minimum 3 hónapig alkalmazandó.

Cardiogépek- cardio edzés Ebbe a csoportba tartoznak a futógépek, taposó gépek, ellipszisjárók stb. A cardiogépek a szív és keringési rendszer erősítését és karban tartását végzik. A cardio edzések során folyamatosan monitorozzák a pulzus- és vérnyomás értékeket. Optimális szinten a zsírégetés hatékony, mely a fogyókúrákat segíti.

Cellulitis masszázs A szervezetből a káros méreganyagok eltávolítására szolgáló masszázs, mely a vér és nyirokkeringést aktivizálja. Dörzsmasszázs Növényi alapanyagból készült kefével, vagy kesztyűvel végzett masszázs. Eltávolítja az elhalt hámsejteket, felfrissíti a bőrt, selymes és fiatalos lesz. Serkenti a vérkeringést, az anyagcserét.

Finn szauna Méregtelenítő hatású szauna melynek hőmérséklete 80-110°C között van , a páratartalma alacsony . A verejtékezés hatására méreganyag távozik a szervezetből. Szaunázás előtt zuhanyozzunk le, majd többször 5-20 percig tartózkodjunk benn. A szünetekben lehetőleg zuhanyozzunk le, de nem kötelező. A szaunázás után jó hatású a hideg vizes medence. Szaunázás után fontos a pihenés! Szívbetegeknek nem ajánlott.

Fitball Speciális, levegővel töltött labdával történő edzésmódszer. A labdák mérete a testalkat szerint választható. Használható zsírégetés, alakformálás, általános kondicionálás, hajlékonyság kialakítása esetén. Segít a helyes testtartás megőrzésében. Nem terheli az izületeket, minden életkorban ajánlott.

Fitoterápia Gyógynövények és a belőlük készült termékek, krémek, főzetek, olajok alkalmazása különböző megbetegedések kezelésére. A gyógyszerekkel ellentétben természetes hatóanyaguk jóval kevesebb mellékhatást eredményez.

Gyógymasszázs Terápiás masszázs, melynek célja a mozgékonyság és vitalitás megőrzése, visszanyerése. Javítja a keringést, az izmokat ellazítja, segít a tartási zavarral küszködőknek, a betegségek és balesetek utáni felépülésben is fontos szerepet játszik. A masszírozáshoz gyakran olajakat használnak, melynek növényi kivonat tartalma erősíti a terápiás hatást. Manapság egyre nagyobb teret hódít magának a gépi masszázs, mely lehetővé teszi, hogy a masszázs jótékony hatásait akár minden nap otthon is élvezzük.

Gyógynövény kivonatos fürdő A fürdővízbe a kiválasztott gyógynövény vagy gyógynövények hatóanyagait elkeverik. Ezek lehetnek illóolajok, főzetek. Kiváló relaxációs hatása van, a vérkeringést élénkíti, nyugtatja az idegrendszert, egyes fajtái légúti megbetegedések tüneteit is enyhíti.

A bejegyzés trackback címe:

https://wellness-hetvegek.blog.hu/api/trackback/id/tr561757540

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása